nowa restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja
Chcesz smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, które oferuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów i duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe jedzenie włoskie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przygotowują pasty w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do makaronu. jedzenie w biance Ryby, dodatki mięsne i rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się znudzić.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, gnocchi, piada i liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *