Nietrzymanie gazów po porodzie

Coraz więcej pań, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma poważne problemy z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco własne miejsce po porodzie.

Korek analny z wibracjami

Do niedawna był to temat tabu i mało która z dam decydowała się mówić o swoich kłopotach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się także u kobiet, jakie rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha oraz kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, pomimo tego ogromny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezmiernie szybko po porodzie. Im prędzej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, ponieważ ćwiczenia przynoszą wtenczas lepsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie znaczącą kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie wypada następnie jak najczęściej powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe damom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo prędko zezwala ona wrócić do normy oraz czuć się porządnie. Dużo pacjentek deklaruje, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Lekarz ma prawo na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach prywatnej opieki rekonwalescencyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *